Prishtina & Prizreni Forum...Kenaqesi dhe argetim pakufi

PrizrenI TeAm HoT FoUrUm We ArE We WOnT Tu Be OnE TEAM.........
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Similar topics
Tema Fundit
» POPULL SHQIPTAR!
Mon Nov 28, 2011 2:20 am nga Lek

» VETEM POPULLI ESHTE PUSHTETMBAJTES
Mon Nov 28, 2011 2:19 am nga Lek

» Standard iGO My way 2009 for Android With Australia Maps
Tue Apr 05, 2011 10:27 pm nga 504boyz

» Includes 32 best touch screen games for samsung mobile
Tue Apr 05, 2011 10:25 pm nga 504boyz

» AnDrOiD Apps Pack
Tue Apr 05, 2011 10:23 pm nga 504boyz

Keywords
office program pare hack lojra filma urime video programe live gjet kush poezi ms080 votu 2010 bllok informatik lujt vitin historia matematik nikat fshi cyber foto
Ju lutemi Te dashur antar.
Dear members,

If you wish it, you can support your forum by doing a donation, and become an actor of this forum.
All your donations will guarantee the continuity and the quality of this forum.

Your administrator.

Share | 
 

 2,5 milionė PC tė infektuara

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
504boyz
Administartor
Administartor
avatar

Numri i postimeve : 494
Vendi : john-f-kennedy
Registration date : 11/10/2007

MesazhTitulli: 2,5 milionė PC tė infektuara   Sat Feb 14, 2009 11:57 pm

Sipas F-Secure, mėse 2,5 milionė PC me sistemin operativ (SO) Windows, janė tė infektuara nga Conficker - worm (krimb). Ky ėshtė nė gjendje tė bėjė rimbushjen e kodit, kėshtu qė ėshtė mundėsia e krijimit tė njė
botnet-i
(rrjeti). Prej cilit domen ky krimb e bėnė rimbushjen e kodit; sipas
F-Secure kjo bėhet nėpėrmjet njė algoritmi tė komplikuar. Nė kėtė
mėnyrė ai regjeneron domene tė reja, kėshtu qė bllokimi i tij pėr
momentin gati ėshtė i pamundur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
2,5 milionė PC tė infektuara
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kush ėshtė vajza tė cilėn nė 19:30 e presin nė "randez-vous" mbi tre milionė shqiptarė!
» "Zhduket" shqiptari qė fitoi 168 milionė euro nė lotarinė belge

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Prishtina & Prizreni Forum...Kenaqesi dhe argetim pakufi :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Bised e Lire-
Kėrce tek: