Prishtina & Prizreni Forum...Kenaqesi dhe argetim pakufi

PrizrenI TeAm HoT FoUrUm We ArE We WOnT Tu Be OnE TEAM.........
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Similar topics
Tema Fundit
» POPULL SHQIPTAR!
Mon Nov 28, 2011 2:20 am nga Lek

» VETEM POPULLI ESHTE PUSHTETMBAJTES
Mon Nov 28, 2011 2:19 am nga Lek

» Standard iGO My way 2009 for Android With Australia Maps
Tue Apr 05, 2011 10:27 pm nga 504boyz

» Includes 32 best touch screen games for samsung mobile
Tue Apr 05, 2011 10:25 pm nga 504boyz

» AnDrOiD Apps Pack
Tue Apr 05, 2011 10:23 pm nga 504boyz

Keywords
fshi foto gjet lojra live programe nikat votu filma pare hack office kush vitin urime matematik ms080 bllok informatik program historia poezi video 2010 lujt cyber
Ju lutemi Te dashur antar.
Dear members,

If you wish it, you can support your forum by doing a donation, and become an actor of this forum.
All your donations will guarantee the continuity and the quality of this forum.

Your administrator.

Share | 
 

 Zbulohet VAKSINA kunder HIV-AIDS...

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
ConDoR
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 220
Age : 27
Vendi : ne Republiken e Kosoves
Registration date : 07/10/2007

MesazhTitulli: Zbulohet VAKSINA kunder HIV-AIDS...   Sat Dec 01, 2007 9:47 pm

Pasi qė ende nuk ka ilaq efikas pėr AIDS, shkenctarėt kane filuar tė pėrqendrohen nė parandalimin, respektivisht nė vaksinėn kundėr HIV-it.Hulumtimet klinike nė njerėz do tė nisin nga Belgjika.Prova e kėsaj vaksine tek njė majmun vq ka pasur efekt(sukses).Kompania "Mymemtics", me seli nė Nyon tė Zvicrės, ka bėrė tė ditur, tė mėrkurėn pra mė 28 Nėntor 2007 nė Gjenevė se, pėr njė vit, do fillojė fazėn e parė tė testimit klinik tė vaksinės sė mundshme kundėr HIV-it.
Testimi i kėsaj vaksine e cila nxit prodhimin e anti-trupave nė mukozė, anti-trupave tė ngjashme tė cilat egzistojnė tek njerėzit me imunitet natyror, do tė kryhet nė Belgjikė, duke filluar qysh nė vjeshtėn e vitit 2008, me 30 deri nė 40 gra, ka thėnė Sylvain Fleury, drejtor shkencor i "Mymetics".Kompania i kryen hulumtimet e saja shkencore nė bashkėpunim me laboratorėt farmaceutikė.Ajo thekson se vaksina e saj e ka nxitur prodhimin e anti-trupave nė mukozėn e organeve seksuale dhe zorrėve tek mė shumė se 90% tė majmunėve makaki qė janė vaksinuar.Pėr imunizim nevojiten dy deri nė tri doza tė vaksinės, nė periudhėn kohore prej gjashtė muajsh, para ekspozimit ndaj VIRUSIT.

DITA NDERKOMBETARE KUNDER HIV-AIDS 01.12.2007
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.prizreniteam.hot4um.com
 
Zbulohet VAKSINA kunder HIV-AIDS...
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» ALMA MALE:Zbulohet karikatura kunder copetimit te Shqiperise ne 1913
» Milazim Kadriu: Poezi pėr dėshmorėt e kombit (III)
» Shkrime nga Kadri Mani: Pėrs ish-tė burgosurit politik pėsuan debakėl?
» Propagandė naive dhe e pėshtirė kundėr festės sė Vitit tė Ri (VIDEO)
» E pabesueshme - nė Greqi gjendet skeleti i Gjigantit?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Prishtina & Prizreni Forum...Kenaqesi dhe argetim pakufi :: Shkencat Ekzakte :: Mjekėsia-
Kėrce tek: